W dniach od 9 do 11 czerwca br. 16 wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Strzelnie uczestniczyło w biwaku socjoterapeutycznym w Ośrodku Sportu i Rekreacji Dworek w Gozdawie. Koszty biwaku zostały pokryte z dofinansowania przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strzelnie oraz sponsorów.

Wśród atrakcji były: wycieczka kolejką do Duszna (wieża widokowa), miasteczko Western City, jazda konno, strzelanie z łuku, kąpiele w basenie, zjazdy na linie, mecze piłki nożnej na boisku i w hali sportowej, grill, dyskoteka.

Wychowankowie uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych pt: Jestem bezpieczny w niebezpiecznym świecie. Cykl warsztatów podsumowali zaproszeni goście z Samopomocowej Grupy Trzeźwościowej. Przekazali zebranym także, gdzie w takiej sytuacji szukać pomocy i możliwości kontaktu.

Organizatorami wyjazdu byli opiekunowie z SOSW w Strzelnie. Wszystkim, którzy okazali pomoc w organizacji wyjazdu biwaku, Dyrekcja i organizatorzy składają serdeczne podziękowania.

Uczestnicy: Karolina Galas, Jagoda Grobelna, Julia Chęcińska, Krystyna Maćkowiak, Natalia Błaszczak,Patrycja Konieczka, Patrycja Wąsacz, Mikołaj Nowakowski, Mikołaj Nowowiejski, Maciej Późniak, Adrian Janowiak, Łukasz Janowiak, Dawid Błaszczak, Tomasz Grabarkiewicz, Patryk Pawlak, Mateusz Chmielewski. Opiekunowie: Krystyna Matuszak, Jolanta Konieczka, Arkadiusz Przybyszewski.